Ароматизація магазину. Запахи для залучення покупців

Вибір аромату для роздрібної торгівлі – непросте завдання, тому що часто одяг, аксесуари, декор продаються під одним дахом, і жоден аромат не може бути підходящим для всіх секторів. Розумний продавець або власник бутіка повинен знати, як вибрати аромат, тому що споживачі по-різному реагують на кожен запах, навіть якщо маркетологи намагаються ретельно прорахувати їх реакцію. Оскільки все більше і більше споживачів використовують онлайн-платформи для своїх покупок, роздрібні продавці змушені мислити нестандартно, щоб поліпшити якість обслуговування і залучати нових клієнтів.

Психологічний вплив запаху на роздрібні продажі

Нюх – найфундаментальніше з усіх п’яти почуттів, тому що мозок реагує на аромат раніше, ніж інші чотири вступають в гру. Запахи діють на психіку людини ще сильніше, ніж музика і візуальні рекламні «подразники». Рішення про покупку чогось найчастіше приймаються на емоційному рівні, і сприйняття ароматів тут відіграє не останню роль. Інші деталі відіграють роль в забезпеченні приємного нюхового досвіду споживача, наприклад: світильники, вітрини, прикраси, планування і продавці, але їх сила вторинна у порівнянні з запахом.

Ароматизація – важливий елемент, що підтримує сучасні маркетингові стратегії. Його не можна ігнорувати, тому що запахи ми отримуємо незалежно від нашої волі. Він дуже сильно впливає на наш настрій, самопочуття і емоції. Крім того, запах створює тривалі спогади, пов’язані з часом і місцем.

Аромат в житті

-Нюх – найпримітивніший з усіх почуттів. Він впливає на 75% емоцій.

-Запах викликає специфічні реакції, наприклад, аромат кави і цитрусових викликає відчуття спраги і навіть голоду.

-Нюх відповідає за обробку спогадів і емоцій.

-Аромат запам’ятовується навіть на 50 років

Аромат в бізнесі

-Підвищує лояльність клієнтів

-Це візитна картка вашого бренду.

-Зберігає позитивний імідж бренду

-Створює приємну атмосферу,

-Пробуджує позитивні спогади

-Підвищує лояльність до бренду, обізнаність клієнтів і прихильність

-Продовжує час знаходження в магазині

-Сприяє підвищенню концентрації уваги

-Зменшує відчуття стресу або втоми

Вибір правильного аромату для роздрібної торгівлі

Навколишні аромати повинні викликати у споживачів позитивні емоції, щоб бути ефективними. Зазвичай безпечно починати ароматичний проект з традиційних ароматів, а потім комбінувати їх, щоб новий результат міг викликати почуття цікавості як по відношенню до самого магазину, так і до товарів всередині. Наприклад, шкіра і спеції можуть створювати розкішний екзотичний, багатий і землистий аромат.

Наприклад, кавові магазини, кафе, кондитерські магазини часто встановлюють спеціальну систему ароматизації, при якій на вулицю з установ подається тепле повітря, насичене ароматом кави або випічки. Проходячи повз люди мимоволі помічають аромат. Помічено, що особливо взимку людям важко втриматися від спокуси зайти і випити чашечку напою і зігрітися або поласувати гарячою випічкою.

Ще один красномовний приклад: пекарні і ресторани з труби подають аромат свіжого хліба прямо на вулицю, і перехожі, відчувши голод, направляються перекусити.

Використання запахів в торгівлі стає дуже популярним. Таким чином магазини приваблюють покупців, створюють унікальну, тільки їм властиву, атмосферу в торговому залі і стимулюють продажі. Аромат виділяє магазин серед конкурентів і робить його пізнаваним, створює особливий імідж.

Завдяки правильній ароматизації приміщення, можна збільшити продажі магазину на 15-20%, в першу чергу, через збільшення частки імпульсних покупок, по-друге – через збільшення середньої суми чека.

У поєднанні з іншими маркетинговими інструментами аромат може посилити зв’язок з брендом, зміцнити комунікацію і підвищити лояльність до бренду. Індивідуальні фірмові аромати для роздрібних і модних брендів призначені поліпшення сприйняття, емоцій і зв’язку з цільовою аудиторією, тим самим стаючи інтегрованим і незабутнім аспектом загальної ідентичності бренду і комунікації бренду.