Які запахи змушують купувати

Нюхова система - одна з найсильніших сигнальних систем, які з'явилися у людини в ході еволюції. Нюх тісно пов'язан з емоціями, а отже, з витратами.

Дослідження показало, що наш нюх безпосередньо пов'язан з нашою лімбічною системою, яка контролює пам'ять і емоції. Навколишній запах має такі переваги:
- Покращує пам'ять і впізнаваність бренду.
- Збільшує час, який споживачі проводять в магазині або на підприємстві.
- Підіймає настрій і рівень задоволення людини.
- Покращує якість обслуговування. Близько 70% людей саме по аромату визначають якість товару.

Роздрібні торговці, готелі і навіть виробники автомобілів використовують аромати, щоб викликати певні настрої, які зроблять клієнтів більш задоволеними брендом. Зазвичай вони намагаються викликати у своїх покупців почуття розслаблення і щастя, щоб зробити їх покупки більш приємними. Розслабляючі аромати, такі як лаванда, насправді уповільнюють наш серцебиття і сприйняття часу, що спонукає нас затримуватися в магазині довше, збільшуючи наші шанси витратити гроші.

Найчастіше використовують такі аромати:
Ваніль: Якщо оточення покупців пахне «теплими ароматами», такими як ваніль і кориця, то люди з більшою ймовірністю відкриють свій гаманець. Причина, по якій це працює, була досить дивна. Цей аромат змусити вас відчути контроль над покупками. Також відчуєте себе по-дитячому, молодо, енергійно.

Дерево: відображає землисті, тверді, класичні цінності. «Назад до основ і до природи».

Фрукти: пробуджують літо і змушують людей відчувати себе більш відкритими, щасливими.

Шкіра: відображають консервативні цінності і сприяють збільшенню довіри. Банки і юридичні фірми часто, іноді навіть несвідомо, використовують шкіру і дерево в своїй внутрішній обробці, щоб продемонструвати певну надійність.

Запах може керувати поведінкою клієнтів

Запахи можуть змінити те, як ваші клієнти відчувають себе і взаємодіють з предметами навколо них. Хороший запах може поліпшити поганий настрій, спонукаючи клієнтів ставитися до співробітників і один до одного краще. Клієнти, яким подобається навколишній запах, швидше за все, будуть більш відкриті до перегляду продуктів і розгляду додаткових послуг.

Як приклад візьмемо кав'ярні. Багато людей скажуть, що їм подобається запах смажених зерен, навіть якщо вони не п'ють кави. Залучення клієнтів приємним запахом смаженої кави може переконати їх купити випічку або напій не на основі кави. Це особливо ефективно в холодні зимові місяці, коли ідея тримати в руках теплий напій дуже приваблива.

Агенти з нерухомості використовують запах, для створення відчуття домашнього комфорту, щоб утримувати людей. Гарний запах будинку спонукає людей довше в ньому залишатись.

Чим довше покупець проводить в вашому магазині, тим вище ймовірність, що він купить ваші товари. В цей час ваш маркетинг в магазині просуває переваги ваших продуктів, а у вашого відділу продажів є час, щоб продавати покупцям різні товари. Ймовірно, ви вже помічали це раніше. Приходять покупці які нічого купувати не збирається. Однак, провівши якийсь час, вони починають дивитися на певні предмети або перевіряти цінники. Більше часу, проведеного в вашому магазині, означає більше грошей. Ви почнете бачити кореляцію між ароматичним маркетингом і продажами, оскільки клієнти будуть затримуватися довше, ніж зазвичай.

Як саме аромат змушує купувати

Ми схильні недооцінювати вплив нюхової системи людини, але існує багато досліджень, які стверджують зворотне. Секрет в тому, що сигнали від нюхової системи проходять повз свідомості: наш мозок просто не повідомляє йому про свою реакцію на запахи. Що ще більш дивно, понад 70% емоцій ми відчуваємо саме за допомогою нюху.

Дослідники з Вашингтонського державного університету виявили, що прості запахи, на відміну від складних сумішей, є потужним мотиватором, коли справа доходить до витрат. Це тому, що прості запахи, такі як запахи цитрусових і сосни, не вимагають від покупця великий розумової обробки, звільняючи його мозок для створення образів, пов'язаних з цими свіжими ароматами.

Nike привів дослідження, яке показує, що ароматичний маркетинг може впливати на намір здійснити покупку до 84%. Покупці готові платити на 10-15% більше за той же продукт в магазині, який використовує ароматичний маркетинг, ніж в магазині, який його не використовує.

У нещодавньому дослідженні, опублікованому в Journal of Consumer Research, вчені з Мічиганського університету і Університету Рутгерса виявили, що запахи значно покращують пам'ять споживачів про продукти. Коли товари ароматизовані, споживачі з більшою ймовірністю запам'ятають інформацію про них. Це відбувається навіть у тому випадку, якщо запах не виникає повторно, і навіть через два тижні після контакту з продуктом.
Аромабрендинг

Ароматичний маркетинг і ароматичний брендинг - це стратегія, що об'єднує науку і мистецтво, з метою підвищення лояльності споживачів та збільшення прибутку. Вид сенсорного маркетингу, орієнтований на нюх споживача.

Ароматний брендинг - це більше, ніж просто використання приємного аромату в певному просторі. Йдеться про створення фірмового аромату, який асоціюється з брендом, допомагає зміцнити зв'язок зі споживачами і стає частиною фірмового стилю компанії. Запах унікальний для кожної окремої компанії і бренду. Думайте про брендинг ароматом, як про нюховий логотип компанії. Споживачі дізнаються ваш бренд, навіть не побачивши дизайнерського логотипа - просто потрібно відчути запах бренду.

Коли споживачі відчувають запах компанії, час покупок збільшується на 26%, і вони відвідують в три рази більше відділів магазину. Аромат привертає людей сильніше, ніж будь-яке зображення або звук. Це тому, що запах пов'язаний з частиною вашого мозку, яка обробляє емоції, навчання і пам'ять. Нюхова система тіла має прямий шлях до мозку, викликаючи спогади і емоції швидше, ніж зір і слух.
Ви багато разів помічали, що запах - це те, що викликає спогади у вашій голові? Багато переживань пов'язані з запахом. Використання ароматичного маркетингу допомагає витягти ці спогади і викликати асоціації з вашим брендом. Оскільки спогади і запахи пов'язані, ароматичний маркетинг дозволяє брендам отримати вигоду з цих спогадів і викликати теплі асоціації зі своїм брендом.

Приємні запахи утримують клієнтів і змушують людей витрачати більше грошей. Ваші клієнти більш схильні до імпульсивних покупок і відкриті до більш високих цін. Людям подобається залишатися в місцях, які добре пахнуть.

МІДСАН-SCENTAIR створить дієвий аромабрендинг для вашої компанії. Залишайте заявку на сайті і наші спеціалісти з вами зв'яжуться.

Рекомендовані статті
Дізнайтеся, який аромат підходить вашому бізнесу
і протестуйте його
безкоштовно 7 днів