Ароматизація магазину. Запахи для залучення покупців
Вибір аромату для роздрібної торгівлі - непросте завдання, тому що часто одяг, аксесуари, декор продаються під одним дахом, і жоден аромат не може бути підходящим для всіх секторів. Розумний продавець або власник бутіка повинен знати, як вибрати аромат, тому що споживачі по-різному реагують на кожен запах, навіть якщо маркетологи намагаються ретельно прорахувати їх реакцію. Оскільки все більше і більше споживачів використовують онлайн-платформи для своїх покупок, роздрібні продавці змушені мислити нестандартно, щоб поліпшити якість обслуговування і залучати нових клієнтів.
Психологічний вплив запаху на роздрібні продажі
Нюх - найфундаментальніше з усіх п'яти почуттів, тому що мозок реагує на аромат раніше, ніж інші чотири вступають в гру. Запахи діють на психіку людини ще сильніше, ніж музика і візуальні рекламні «подразники». Рішення про покупку чогось найчастіше приймаються на емоційному рівні, і сприйняття ароматів тут відіграє не останню роль. Інші деталі відіграють роль в забезпеченні приємного нюхового досвіду споживача, наприклад: світильники, вітрини, прикраси, планування і продавці, але їх сила вторинна у порівнянні з запахом.

Ароматизація - важливий елемент, що підтримує сучасні маркетингові стратегії. Його не можна ігнорувати, тому що запахи ми отримуємо незалежно від нашої волі. Він дуже сильно впливає на наш настрій, самопочуття і емоції. Крім того, запах створює тривалі спогади, пов'язані з часом і місцем.
Аромат в житті-Нюх - найпримітивніший з усіх почуттів. Він впливає на 75% емоцій.
-Запах викликає специфічні реакції, наприклад, аромат кави і цитрусових викликає відчуття спраги і навіть голоду.
-Нюх відповідає за обробку спогадів і емоцій.
-Аромат запам'ятовується навіть на 50 років

Аромат в бізнесі-Підвищує лояльність клієнтів
-Це візитна картка вашого бренду.
-Зберігає позитивний імідж бренду
-Створює приємну атмосферу,
-Пробуджує позитивні спогади
-Підвищує лояльність до бренду, обізнаність клієнтів і прихильність
-Продовжує час знаходження в магазині
-Сприяє підвищенню концентрації уваги
-Зменшує відчуття стресу або втоми
Вибір правильного аромату для роздрібної торгівлі
Навколишні аромати повинні викликати у споживачів позитивні емоції, щоб бути ефективними. Зазвичай безпечно починати ароматичний проект з традиційних ароматів, а потім комбінувати їх, щоб новий результат міг викликати почуття цікавості як по відношенню до самого магазину, так і до товарів всередині. Наприклад, шкіра і спеції можуть створювати розкішний екзотичний, багатий і землистий аромат.

Наприклад, кавові магазини, кафе, кондитерські магазини часто встановлюють спеціальну систему ароматизації, при якій на вулицю з установ подається тепле повітря, насичене ароматом кави або випічки. Проходячи повз люди мимоволі помічають аромат. Помічено, що особливо взимку людям важко втриматися від спокуси зайти і випити чашечку напою і зігрітися або поласувати гарячою випічкою.

Ще один красномовний приклад: пекарні і ресторани з труби подають аромат свіжого хліба прямо на вулицю, і перехожі, відчувши голод, направляються перекусити.

Використання запахів в торгівлі стає дуже популярним. Таким чином магазини приваблюють покупців, створюють унікальну, тільки їм властиву, атмосферу в торговому залі і стимулюють продажі. Аромат виділяє магазин серед конкурентів і робить його пізнаваним, створює особливий імідж.

Завдяки правильній ароматизації приміщення, можна збільшити продажі магазину на 15-20%, в першу чергу, через збільшення частки імпульсних покупок, по-друге - через збільшення середньої суми чека.

У поєднанні з іншими маркетинговими інструментами аромат може посилити зв'язок з брендом, зміцнити комунікацію і підвищити лояльність до бренду. Індивідуальні фірмові аромати для роздрібних і модних брендів призначені поліпшення сприйняття, емоцій і зв'язку з цільовою аудиторією, тим самим стаючи інтегрованим і незабутнім аспектом загальної ідентичності бренду і комунікації бренду.
Ароматизація бренду
Відповідний аромат в правильній атмосфері дійсно може покращити сприйняття якості товарів і продовжити час очікування в універмазі або бутіку. Підбір вимагає майстерності і обережності, так як аромат повинен доповнювати атмосферу. Наприклад, квіткові ноти і ваніль підходять для бутиків, які торгують жіночим одягом, а деревні аромати - для чоловічого одягу. Коли запах вперше досягає людського носа, він переноситься і зчитується нюхової цибулиною в лімбічної системи мозку. Ця структура стимулює емоції і пам'ять і пов'язує запахи з хорошими і поганими переживаннями. Саме цей факт викликає на підсвідомому рівні інтенсивні спогади і є причиною того, що люди пов'язують певні запахи з певними моментами свого життя.

Фахівці по зовнішньому маркетингу підкреслюють когнітивні або емоційні аспекти вибору аромату. Когнітивним називається розпізнавання продукту, яке викликає спогади і може привести до покупки. Емоційна заклопотаність тим, наскільки комфортно обраний аромат змушує споживачів відчувати себе в роздрібній торгівлі, яка може бути тематичною або секційної. Ці терміни відносяться до запахів, які відповідають оформленню або призначенням конкретного магазину. Наприклад, заспокійлива лаванда і ваніль часто вибирають для спа і курортів.

Деякі універмаги і бутіки покладаються на опитування в магазинах, щоб вибрати відповідний аромат. Вони призначені для знайомства з ароматами, які вважають за краще споживачі. Опитування - ефективні інструменти в пошуку ключа до ефективного запаху навколишнього середовища; тобто, якщо запахи, які дарують покупцям, нагадують їм приємні спогади. Якщо вони це зроблять, виникає вливання підсвідомої думки, яка м'яко спонукає споживача придбати цей продукт, тому що він пов'язаний з цим спогадом.
Рекомендовані статті
    Дізнайтеся, який аромат
    підходить Вашому бізнесу,
    і протестуйте його
    безкоштовно 7 днів.